Hromadný a individuální výcvik

Individuální výcvik

probíhá v počtu jednoho, max. dvou psů a je určen pro ty, kteří potřebují osobní rady a informace do konkretní situace psa. Při individuálním výcviku se věnuji pouze vašemu pejskovi, proto zde bývají pokroky velmi rychlé. Na druhou stranu u štěňat je tento výcvik nedostatečný s ohledem pro chybějící socializaci s druhými psi. Nejlepší je výcvik hromadný a individuální kombinovat.

Zájemci o individuální výcvik se vždy musí domluvit na konkrétním termínu. Kdykoliv mimo neděli! V sobotu jen vyjímečně.

Hromadný výcvik 

probíhá při pravidelných setkáních s ostatními retrívry, kde si majitelé cvičí se svými pejsky sami, ale vše pod mým vedením.

S výcvikem je vhodné začít cca od 3-4 měsíců věku štěněte, ne však dříve, než-li je řádně přeočkováno proti infekčním onemocněním.

Hromadný cvičák je rozdělen do tří skupin. Na začátečníky, pokročilé a V.I.P. Všeobecně doporučuji do skupiny začátečníků hlavně štěňátka nebo psy, kteří ještě nemají složenou zkoušku OVVR a do pokročilých psy, kteří již OVVR složili. Věk nerozhoduje. Do V.I.P. jsou psi nominováni psi podle úrovně výcviku a to dle mého zvážení.

Platba probíhá formou předplatného. Předplatné je jarní (únor-červen) a podzmní (září-prosinec). V červenci a srpnu se platí každá lekce zvlášť neboť jsme všichi odjetí na různé dovolené, proto mnoho cvičáků odpadá nebo se cvičí jen v menším počtu psů.

Začátečníci

se schází každou středu v 17,00 hod. Zde se věnujeme výcviku základní poslušnosti a ovladatelnosti psa, tj.přivolání, sedni, lehni, vstaň, chůze u nohy na vodítku i bez něj, odložení atd. Hodně času věnujeme dobrému zvládnutí aportu na suchu i ve vodě. Učíme psy dohledávat pohozený předmět – nejčastěji dummy. Okrajově se dotkneme práce se zvěří. Hlavní zaměření je příprava na OVVR – výuka jednotlivých disciplín, řádu apod. 
V případě zájmu se věnujeme i výstavním postojům a teoretické přípravě na výstavu.

Pokročilí

se schází každé úterý v 17,30 hod. Zde navazujeme na dobré zvládnutí aportu, převažuje práce se zvěří, popř. s atrapami zvěře, teoretická i praktická výuka vlečky, dohledávky, slídění a práce ve vodě, handling, marking atd. Hlavním cílem je příprava na podzimní zkoušky, zkoušky z vodní práce aj. K tomu slouží také pořádané víkendovky, které naleznete v plánu akcí nebo mimořádné výcviky zaměřené na konkretní dovednost.

V.I.P.

se schází každé úterý v 16,00 hod. Zvláštnost tohoto cvičáku spočívá v tom, že se schází psi, kteří mají většinou složeny PZ i SZVP. Tyto zkoušky nejsou jedinou podmínkou. Důležitá je úroveň vycvičenosti psa a hlavně ochota majitele ho dále rozvíjet a zdokonalovat.

K výcviku automaticky patří neomezené množství rad v oboru chovatelství, výstav, odchovu štěňat, veterinární poradna aj. Nabízím slovní i praktickou pomoc s uchovněním vašeho pejska.

Co s sebou?

  • PSA 
  • NESTAHOVACÍ KOŽENÝ NEBO PLÁTĚNÝ OBOJEK
  • VODÍTKO (ne příliš dlouhé, doporučuji kulaté)
  • PAMLSKY (piškoty, granulky …)
  • DUMMY (máte –li)

Kromě psa, je možno vše v případě potřeby vypůjčit na místě :o)

Výcvik probíhá na různých místech Uherskohradištska a Zlínska. Proto se před první návštěvou kontaktujte, kde nás naleznete 🙂